Bu sayfayı yazdır

GÜMTOB Nedir?

шаблоны RocketTheme
Форум вебмастеров

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

GÜMTOB

GÜNEY MARMARA TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER

BİRLİĞİ - DERNEĞİ

Birliğimiz; 1984 yılında, Bursa Otelciler Derneği olarak kurulan daha sonra 1989 yılında gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı sonucunda altı ilimizi de (Bursa,Çanakkale, Kütahya,Balıkesir,Bilecik,Eskişehir,Yalova) hizmet bünyesine katarak Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği-Derneği olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


GÜMTOB 227 üyesi ile toplam 18.442 oda, 37.612 yatak kapasitesine sahip bölgesel bir dernektir.

Birliğimizin amacı, Turizmle ilgili konular, sorunlar ve çözümler üzerinde bilimsel ve pratik çalışmalar yapmak, bu yönlü çalışmalara katkıda bulunmak, turizm ve turistik tesislerin turizm gereklerine uygun gelişimini sağlamak, bu doğrultuda üyeleri arasında ve Turizmle doğrudan veya dolaylı ilgisi bulunan kamu kurum ve kuruluşlarla irtibatı, koordinasyonu sağlamak, üyelerimizi sektör içinde ve dışında temsil etmektir.

Birliğimiz "Aynı Çatı Altında Birlik ve Beraberlik İçinde Çalışma Kararlılığı ve ilkesi

ile tek bir yumruk olmak, gerek lobi faaliyetleri, gerekse yaptırım gücü açısından daha etkin olmaktadır. Bölgemizde mevcut bulunan işletmelerimizin Birlikten güç doğar gerçeğini kabul ederek aramızda yer almaları bölge turizmimize katkı sağlayacak düşünce ve görüşleri GÜMTOB'un gücüne güç katmaktadır.

Sektörümüzü geleceğe hazırlamak ve doğru yönlendirmek, daha etkin ve donanımlı bir örgütsel yapılanma için, sektörün sesini daha güçlü duyurabilmek, Ülke ve Bölge tanıtımına etkin şekilde katkıda bulunmak için, konaklama sektörünü tek bir ulusal çatı altında toplayan TÜROFED'in(Türkiye Otelciler Federasyonu)kuruluşunda rol oynayan Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği-Derneği Türkiye Otelciler Federasyonu üyesi olup, federasyon içerisinde aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

14.458