GÜMTOB Üyelik Avantajları

GÜMTOB

Birliğimiz; 1984 yılında, Bursa Otelciler Derneği olarak kurulan daha sonra 1989 yılında gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı sonucunda altı ilimizi de (Bursa, Çanakkale, Kütahya, Balıkesir, Eskişehir, Yalova) hizmet bünyesine katarak Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Birliğimizin amacı, Turizmle ilgili konular, sorunlar ve çözümler üzerinde bilimsel ve pratik çalışmalar yapmak, bu yönlü çalışmalara katkıda bulunmak, turizm ve turistik tesislerin turizm gereklerine uygun gelişimini sağlamak, bu doğrultuda üyeleri arasında ve Turizmle doğrudan veya dolaylı ilgisi bulunan kamu kurum ve kuruluşlarla irtibatı, koordinasyonu sağlamak, üyelerimizi sektör içinde ve dışında temsil etmektir.

Birliğimizin “Aynı Çatı Altında Birlik ve Beraberlik İçinde Çalışma Kararlılığımız”
İle bugün üye sayımız 227’ye ulaşmıştır. Bir araya gelmek tek çatı altında toplanmak, tek bir yumruk olmak, gerek lobi faaliyetleri, gerekse yaptırım gücü açısından daha etkin olmaktadır. Bölgemizde mevcut bulunan işletmelerimizin Birlikten güç doğar gerçeğini kabul ederek aramızda yer almaları bölge turizmimize katkı sağlayacak düşünce ve görüşleri GÜMTOB’un gücüne güç katmaktadır.

TÜROFED
Ülkemizde turizm sektörüne hizmet veren 15 Bölge Derneği’nin tek çatı altında toplanması, Sektörümüzü geleceğe hazırlamak ve doğru yönlendirmek, daha etkin ve donanımlı bir örgütsel yapılanma için, sektörün sesini daha güçlü duyurabilmek için, Ülke ve Bölge tanıtımına etkin şekilde katkıda bulunmak için, sektörün yanlış vergi ve para politikalarından uğradığı ve uğrayacağı zararları bertaraf edebilmek amacıyla 2005 yılında Türkiye Otelciler Federasyonu kuruldu.

GÜMTOB’un ve dolayısıyla GÜMTOB üyelerinin de direkt olarak üye olduğu Türkiye Otelciler Federasyonunda Birliğimiz 21 Delege ile temsil edilmektedir.

SINIFLANDIRMA ÇALIŞMALARI
Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kontrolörler Kurulu Başkanlığı Kontrolörleri tarafından Bölgemizde yapılan Sınıflandırma çalışmalarına Yönetim Kurul Üyelerimiz sektör temsilcisi olarak görev almaktadırlar.

2010 yılında uygulamaya konulan yeni sınıflandırma formlarının, otellerin bir kıs-
mında yıldız kaybına neden olduğu konusunda sektörden alınan şikayetler doğrultusunda Bakanlık üst düzey yöneticileri ile toplantılar yapılmıştır.


Yapılan toplantılar ve değerlendirmeler sonucunda, Bakanlıkça yeniden düzen-
lenen ve 18 Eylül 2010 tarih ve 27703 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürür-
lüğe girmiştir. Yeni sınıflandırma Formları üye işletmelerimize bilgilendirmek amacıyla gönderilmiştir.

İNDİRİMLİ ELEKTRİK ENERJİSİ:

GÜMTOB üyesi işletmelerimize, EWE ENERJİ , Aktif Enerji bedeli üzerinden
% 16 ıskonto uygulayacaktır.

GÜMTOB- Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği -  EWE Turkey Holding şirketlerinden EWE Enerji  ile iş birliği protokolü imzalandı.
İş birliği kapsamında, GÜMTOB üyesi işletmeler  EWE Enerji’nin sağladığı elektrik hizmetini (birim fiyat üzerinden yüzde 16)  indirimli alma hakkına sahip olacak.
EWE Enerji’nin vermiş olduğu indirim oranı ve hizmet standardının işletmelerimize fayda sağlayacağını inanıyoruz.

Tüm üyelerimizin kendi kararlarını vermekte özgür olacaklarını özellikle belirterek, EWE ENERJİ  ile sözleşme yapmak isteyen işletmelerimizin aşağıda iletişim
bilgisi  bulunan firma yetkilisi ile bağlantıya geçmeleri yeterli olacaktır.

EWE ENERJİ İLETİŞİM:

Betül Hakyemez

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

0538 279 19 36


MÜZİK MESLEK BİRLİKLERİ
Müzik Meslek Birlikleri ile 26.03.2008 tarihinde Sn.Bakanımız Ertuğrul GÜNAY’ında katılımı ile sözleşme yapmış bulunmaktayız.

GÜMTOB’unda üyesi olduğu TÜROFED(Türkiye Otelciler Federasyonu) olarak, 7 yılı aşkın süredir çözülemeyen bu sorunun anlaşmayla sonuçlanması ve üyelerimizin yüksek ücret ödemelerinden kurtarmak bir yana 800’ü aşan sayıda meslektaşımızın mahkeme kapılarında yaşadıkları stres ve ceza tehlikesinden de kurtarma imkanını sağlamış bulunmaktayız

TÜROFED ve Müzik Meslek Birlikleri ile yapılan anlaşmadan sadece TÜROFED
Üyeleri (GÜMTOB TÜROFED üyesi olmasından dolayı derneğimiz üyeleri ) yararlanabilmektedir.. TÜROFED-GÜMTOB üyesi olmayan tesisler Müzik Meslek Birlikleri tarafından belirlenen ücretin ortalama yüzde 75 kadar fazlasını ödeyeceklerdir.

GÜMTOB üyeliği, Müzik Meslek Birliklerine telif hakkı ödemelerinde tesislerimize büyük avantaj sağlanması sebebiyle, İstanbul , Afyon, Edirne  ve Tekirdağ Çorlu’dan otel üyelerimiz arasında yer almaktadır.

FUARLAR
GÜMTOB her yıl EMITT Uluslararası turizm katılmaktadır. Burada Birliğimiz üyeleri tesisler GÜMTOB standında yer alarak işletmelerini yerli ve yabancı turizmcilere tanıtma imkanı bulmaktadırlar.

Ayrıca, TÜROFED’ in (Türkiye Otelciler Federasyonu)yurtdışında katıldığı tüm fuarlara da GÜMTOB olarak bölgemizin ve bölgemizdeki üye işletmelerimizin tanıtım metaryellerini göndererek tanıtımları yapılmaktadır.

GÜMTOB GENELGELER
Birliğimize Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ve sektörümüz ile ilgili Bakanlıklardan, kamu-kurum ve kuruluşlardan, yerel yönetimlerden gelen Kanun-yönetmelik-genelge v.s.yazı ve bilgileri Birliğimiz üyesi işletmelere Genelgelerimiz adı altında yazı gönderilerek bilgilendirilmektedir. Ayrıca, kanun,yönetmelik..v.s ile ilgili TÜROFED danışmanlarımızdan gelen bilgi ve görüş yazıları da üyelerimize tarafımızdan gönderilmektedir.

GÜMTOB ÜYELİK GİRİŞ VE AİDATLAR

GÜMTOB’a üyelik giriş aidatı tüzüğümüz gereğince bir kez alınmakta olup, 500-TL’dir.
Yıllık üyelik aidatları ise, tesislerin yıldızına/yatak sayısına göre belirlenmektedir.

GÜMTOB YÖNETİM KURULU

 

GÜMTOB YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

2016-2019           

Sıra

No

ADI-SOYADI

GÖREVİ

İŞLETME ADI

1

Mehmet Haluk BECEREN

Yön.Krl.Bşk.

Beceren Otel

Uludağ-BURSA

2

Ersin YAZICI

Yön.Krl.Bşk.Yrd.

Almira Hotel-BURSA

3

Mustafa SEZENCAN

Bşk. Yard. –Genel Sekreter

Adapalas Hotel-BURSA

4

Cengiz TOKATLI

Bşk. Yard. Muhasip Üye

Cunda Basel Otel-BALIKESİR

5

Ali AKOL

Çanakkale Sor.

Akol Otel

ÇANAKKALE

6

Hayri YAZICI

Uludağ Sor.

Grand Yazıcı Otel

Uludağ-BURSA

7

Erhan AKBAŞ

Yön.Krl.Üye

Gönlüferah Cıty Otel-BURSA

8

Hakan EFE

İstanbul Sorumlusu

Efehan Otel

BURSA

9

Fikret KARAÇALI

Bozüyük - Bilecik Sorumlusu

Grand Çalı Otel

BİLECİK

10

Baki Mert EKEN

Erdek-Bandırma Sorumlusu

Otel Eken Prestıge

BANDIRMA

11

Kadir TEMİZEL

Körfez Sorumlusu

Grand Temizel Hotel

12

Emin SARPER

Eskişehir Sorumlusu

Trakya Restaurant

ESKİŞEHİR

13

Ali Ulvi GÜMÜŞHAN

Afyon Sorumlusu

İkbal Termal Hotel

AFYONKARAHİSAR

14

İsmail Murat KURŞUN

Balıkesir Sorumlusu

Asya Pamukçu Termal Hotel

BALIKESİR

15

Buğra ARTIÇ

Yön. Krl. Üye

Artıç Hotel

BURSA

Sevgiler, Saygılar;


Mehmet Haluk BECEREN
Yönetim Kurulu Adına
Başkan


GÜMTOB-Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği-Derneği
Tel :0.224.233 62 24- 233 59 06- Faks :0.224. 236 51 28
Gsm :0.530. 404 99 53
e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. -info@gumtob.org
Adres : Çekirge Kırkmerdiven Sk.N:1/1 Osmangazi-BURSA

logo-bottom

turfed

ihra-min
hotrec-min
untwo-min 
map

GÜMTOB
GÜNEY MARMARA TURİSTİK OTELCİLER BİRLİĞİ-DERNEĞİ

Çekirge Kırkmerdiven Sok. No:1/1 Osmangazi  BURSA / TÜRKİYE 
Telefon: 0.224.233 62 24- 233 59 06 Fax: 224-236 51 28
GSM: 0530 404 99 53
 E - POSTA :   Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.